Sunday, March 13, 2016

Ar mēru | In moderation

Modes tendences ļoti bieži tiek nomainītas, aizmirstas, un dažreiz, ja visi faktori sakrīt, sezonas trends uzkavējas daudz ilgāk. Trends, ko ātrās modes ražotāji sagrāva pagāšgad ir sporta apģērbs. Tas masu produkcijas ražošanai ir lēts, cilvēkiem patīkams komforta un cenas dēļ. Treniņbikses ar augstpapēžu kurpēm bija populāras pirms pāris gadiem, ar "populāras" domāju blogeru un modē ieinteresētu cilvēku vidū. Tam pievienojās saderīgas jakas, brendu logo, sporta apavi un cepures.. un tagad 50% cilvēku ir treniņbiksēs un skriešanas apavos visu dienu, katru dienu. Komforts ir uzvarējis. Un es neesmu sajūsmā. Tāda sajūta, ka mani vienaudži savos sporta tērpos kuru katru brīdi uz ielas sāks izpildīt iesildīšanās vingrinājumus, bet nav gadījies redzēt. Drīzāk viņi aizsmēķē vēlvienu cigareti.
Tāpēc es vēl stingri turos pie džinsu biksēm un kedām. Līdz šim uzskatīju sevi par nemirstošu Converse fani, bet Vans ir mani vinnējuši. Jāatzīst šie jaunie mazulīši ir visērtākie apavi, kas man bijuši. Un es dažreiz pačīkstu cik neērti ir sēdēt šajos džinsos, bet outfit's ir tā vērts. Jā, vajag ērtības, bet ar mēru. Savādāk sanāk pārvērsties vienā ērtā Ķīnas preču čupā.
_____
Fashion trends often get changed, forgotten, and sometimes, if all the factors coincide, a season's trend stays for a lot longer. A trend that got ruined by fast fashion manufacturers is sports wear. It is very cheap to produce for masses, and people like it because of the comfort and the price. Tracksuit bottoms with high heels were popular few years ago, by "popular" I mean, in the blogger and fashion people world. With that after came matching jackets, brand logos, sports footwear and caps.. and now 50% of the people wear tracksuit bottoms and running shoes all day, everyday. Comfort has won. And I am not delighted. I have a feeling, that my peers in their tracksuits will start doing warming up exercises on the street any minute, but I have never seen it happening. Rather they light up another cigarette.
That's why I still strongly hold on to jeans and sneakers.  Until now I thought of myself as immortal Converse fan, but Vans won me over. I have to admit, these new babies are the most comfiest shoes I own. And I sometimes whine about how uneasy it is to sit in these jeans, but the look is worth it.Yes, convenience is needed, but in moderation. Otherwise we turn into a comfortable pile of Chinese products.
Lakats, jaka, džemperis, džinsi - viss second-hand
Kedas - Vans Sk8-Hi Blue Graphite
_____
Scarf, bomber, turtleneck, jeans - all thrifted
Sneakers - Vans Sk8-Hi Blue Graphite